“Роль книги в житті дитини.”

18.Вер.2019
“Роль книги в житті дитини.”

      У процесі спілкування з книгою дитині відкривається світ у всій його багатоманітній цілісності, краса людських взаємин та цінностей буття. Читаючи, дитина розвиває свій інтелект, пам’ять, увагу, уяву; вчиться думати, аналізувати, засвоювати та використовувати досвід, зіставляти, робити висновки. Спілкування з книгою розвиває мовлення дитини, робить його образним, красивим. І ще – читаючи, дитина мимоволі відчуває бажання творчості. Однак, жити з книгою сьогодні доводиться вчити не тільки дітей, але й батьків. Які книжки читати дворічному малюку, а які запропонувати дитині  5-6 років? Чи треба вчити дитину читати самостійно, щоб вивільнити для дорослого «тиху годину»? Ці питання дуже часто постають перед батьками, і вирішуються вони не завжди педагогічно грамотно.

      Поміркуємо, що треба робити для того, щоб спілкування з дитячою книгою приносило радість і насолоду і дітям, і батькам.                           К. Д.Ушинський писав: ”….Дорослі  мають знаходили можливість щоденно читати дитині”.  

      Художнє слово може звучати і в усному варіанті – казку можна розказати, вірш прочитати напам’ять, невеликий за обсягом літературний твір можна показати як настільний театр.

     Отже, багатоаспектність проблеми формування кола дитячого читання свідчить про необхідність дорослим (батькам і вихователям) бути грамотними читачами, вміти оцінювати художні твори з точки зору педагогічної вартості, знати критерії їх відбору. Адже дитина дошкільного віку опановує літературу з допомогою дорослого. Тому головне завдання дорослого полягає в умілому поєднанні  власних літературних смаків із бажанням дитини, її потребами і інтересами.  Вся ця кропітка робота допоможе в накопиченні читацького досвіду дитини, формуванні загальної та, зокрема, читацької культури особистості.

   З цією метою,   стало традицією  відвідування  вихованцями нашого дошкільного закладу  дитячої обласної бібліотеки, де бібліотекар Радченко Ельвіра Севастянівна розповідає дітям про книги, про те якими вони бувають; знайомить з правилами користування книгами в бібліотеці. Діти  дізнаються   ще багато, багато нового та цікавого. Тому наступні зустрічі в бібліотеці вже відбуваються разом з батьками вихованців. Ми прагнемо привернути увагу педагогів і батьків до питання ефективної взаємодії з дитиною, одним із засобів якої виступає дитяча книга. Результатом таких відвідувань має стати висновок : “ Читати – це модно!” Не втрачайте можливості бути ближче до вашої дитини.      І нехай вам у цьому допоможе цікава дитяча книжка.

 

 

Галерея зображень