Повертаємось до дитячого садка

01.Чер.2020
Повертаємось до дитячого садка

Нові обмеження, що почали діяти у дитячих садочках,  можуть виявитися стресовими для дітей та викликати негативні емоції, бо їм важко буде дотримуватися великої кількості правил. 

Тому слід підготуватися до повернення дітей у колектив ровесників.

  1. Відновіть звичайний режим дня

Режим дня  – корисний не лише для здоров’я дитини, а й для того, щоб діти могли засвоювати легше правила й почували себе у безпеці.

  1. “Мої друзі”

     Діти довгий час не бачили свої друзів. Організуйте онлайн зустріч дітей, для того щоб діти могли побачити один одного і привітати. Важливо, щоб поруч були батьки, та зустрічі були короткими ( 10-15 хв.).

  1. « Мій дитячий садочок»

  Якщо дитина має приємні спогади, то користуйтеся цим. “Там чекатиме твоя подруга / друг, він теж був удома, а тепер ви будете дружити, як раніше, разом грати і веселитися». Згадуйте про садок тільки хороше. Обговорюйте з дитиною, відгукуйтеся про вихователів і педагогів тільки з позитивного боку.

  1. “Готуємось до першого дня”

   Приготуйте одяг, який буде зручним для дитини. Виберіть іграшку, яку дитина зможе принести до садочка коли це буде дозволено.

  1. “А я мрію…”

    Розповідайте дитині, про що ви мрієте. Розкажіть, як ви сумували за роботою, колегами та друзями. Що плануєте вдягнути у перший день. Запитайте дитину, що б вона хотіла вдягнути у свій перший день в садочку, яким шляхом ви підете до нього.

  1. “ Нові правила”

   Важливо розповісти та пояснити дітям про нові правила у садочку Поясніть дитині, що тепер ви не можете заходити до садочка, що потрібно буде міряти температуру, частіше мити руки. Поясніть про правила гігієни. Пояснювати це все краще у ігровій формі та на власному прикладі.

  1. “Привіт! До побачення!”

  Придумайте ритуал привітання та прощання, але так, щоб не доторкатися один одного. Нехай це буде щось цікаве, але лише ваше. Проте “ Помахати ручкою через віконце” –  теж гарна ідея.

  1. “ Мій перший день”

    В перший день намагайтеся забрати дитину раніше. Обов’язково запевніть, що заберете її, і будете разом гратися у дома.

  1. “Буду терплячим”

    Повертатися до садочка після тривалого часу дитині складно. Тому будьте терплячі. Придумайте свої ритуали для прощання й зустрічі. Перші дні в садочку — величезне фізичне й емоційне навантаження для маля. Тому дитина може вередувати та швидше втомлюватися.

  1. “ Моє, твоє”

   Нагадайте дітям, що є чужі іграшки – які ми беремо тільки з дозволу, а є іграшки загальні – якими ми граємо разом, домовляючись про загальну гру.

Пам’ятайте!

Якщо ви будете налаштовані на позитив, не будете хвилюватися, то і дитина буде іти до садочка з гарним настроєм.