Аби дитина не плакала!

17.Вер.2021
Аби дитина не плакала!

   Дитина плакатиме! Це найбільший страх для батьків. Як реагувати на поведінку плаксіїв та полегшити розставання з дитин6ою, коли залишаєте її у садочку?

✧ Реагуйте спокійно та впевнено. Навіть якщо в цей момент ваше серце крається-зберігайте спокій та не показуйте дитині власних хвилювань.

✧ Не говоріть голосніше, ніж дитина, та не пояснюйте їй щоразу – “Мама повернеться за дві години, десять хвилин”. Не вживайте слів на кштал “зараз”, “сьогодні” тощо. Малюк не орієнтується у часі, тому говоріть конкретно: “Я прийду за тобою ще до обіду”, “Я заберу тебе з прогулянки”. Так дитина зможе зрозуміти вас.

✧ Не робіть прощання тривалим – не обіймайте чи не вмовляйте дитину довго, коли вона сильно плаче. Памятайте, що довше прощання, то гірше дитина звикає до тогог, що Ви маєте йти.

✧ Вигадайте ритуал прощання – два поцілунки у щічки, два рукостискання, плескання у долоні. Все залежить від фантазії – Вашої та дитини. Ритуал прощання має бути швидким з дотиками, обіймами тощо.

✧ Дотримуйтесь алгоритму дій:

       ✔ прийдіть до садочка;

       ✔ виконайте ритуал прощання;

      ✔ передайте дитину вихователеві;

      ✔ ідіть.

✧ Виконуйте обіцяне: “Я пообіцяла(-в), і прийшла(-в)” та наголошуйте на цьому, коли забираєте дитину із садочка.

✧ Запитуйте у дитини, як минув її день у садочку. Якщо вона не відповідає – не наполягайте, адже спершу ця тема може бути ненависною для дитини. Коли малюк чимось зацікавиться в садочку, він сам залюбки усе розповідатиме.

✧ Закріплюйте у дитини думку про те, що вона вже доросла, і садочок для неї – як винагорода. Поясніть дитині, що у садочку весело й там вона знайде багато друзів. Тож їй сподобається ходити до дитячого садка.

     Усі поради мають рекомендаційний характер. Ви як батьки ліпше знаєте власну дитину, тож саме Ви знаєте, що саме полегшить її адаптацію до дитячого садка. А якщо маєте страхи чи сумніви- порадьтесь з працівниками дитячого садка. Ми радо допоможемо.